Boris Johnson: Nechcem, aby Európa urobila nevynútené chyby

Starosta Londýna Boris Johnson v stredu pricestoval do Bruselu, aby presvedčil Európsky parlament a exekutívu, že smernica zameraná na reguláciu fondov alternatívneho investovania by značne poškodila európsky trh finančných služieb.

Boris Johnson pre EurActiv povedal, že nie je proti regulácii ako takej, no podľa jeho názoru by smernica nemala mať takú protekcionistickú a byrokratickú formu. Uvedomoval si však fakt, že „sa snaží ochrániť najnepopulárnejšiu skupinu ľudí vo vesmíre“.

Starosta sa stretol s britským toryovcom Timothym Krikhopom a ďalšími zástupcami kráľovstva v EP a nakoniec aj s komisárom pre vnútorný trh Charliem McCreevym.

Jeho snahou bolo vysvetliť im, že smernica nie je v záujme Londýna, ale ani Európy a môže vytlačiť amerických investorov z trhu EÚ a budú smerovať do Švajčiarska.

Podľa starostu, smernica trestá nesprávnu skupinu. V mene londýnskych finančných kruhov tvrdil, že „EÚ využíva krízu na to, aby mohla presadiť takúto legislatívu“.

Predseda socialistov Poul Nyrup Rasmussen na to reagoval slovami, že Johnson je mimo reality a že si neuvedomuje riziko, ktoré predstavujú fondy, čo zastáva. Okrem toho sa mu nepáči, že londýnske City uniklo prísnejším reformám.

Boris Johnson hovoril s Claire Davenportovou, rozhovor si v anglickom jazyku môžete prečítať na tomto odkaze.  

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA