Anna Jacková

Budúcnosť EÚ 17-03-2016

Britský veterán nemôže hlasovať v referende, súdi sa

Vojnový veterán z 2. svetovej vojny chce súdnou cestou spochybniť zákaz voliť pre ľudí, ktorí žijú v zahraničí dlhšie ako 15 rokov.
Slovensko v EP 16-03-2016

Eurosocialisti protestujú proti stavaniu múrov v Európe

Skupina Socialistov a demokratov v EP členským štátom vyčíta, že sa nedokázali dohodnúť na jednotnom prístupe k utečeneckej kríze a vyzýva na jej spoločné riešenie vrátane relokácií utečencov.
03-03-2016

Rakúsko zmenilo zákon o islame

V Rakúsku platí od utorka nový zákon o islame. Moslimské asociácie budú odteraz podliehať prísnejším pravidlám financovania, zmeny čakajú aj vzdelávacie inštitúcie.
Budúcnosť EÚ 18-02-2016

Prieskum: Slováci si myslia, že utečeneckú krízu zvládneme sami

Až 69 % Slovákov si myslí, že migračná politika by mala spadať do národných kompetencií. Ide o jedno zo zistení z prieskumu verejnej mienky realizovaného pre Friedrich Ebert Stiftung.
Daňová politika 16-02-2016

Štát vyberie na daniach o 410 miliónov eur viac

Štát vybral na daniach a odvodoch o 489 miliónov eur viac ako ukazovala októbrová prognóza. Pomohol tomu efektívnejší výber daní z pridanej hodnoty a daň z príjmov právnických osôb a odvodov.

OSN vyzýva strednú Európu, aby pomohla utečencom

Krajiny strednej Európy by mali prekonať odpor verejnosti a pomôcť utečencom, vyzýva Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR).

Vrátiť alebo prerozdeliť sa podarilo len zlomok migrantov

V minulom roku prišlo do Talianska a Grécka viac ako jeden milión migrantov. Len 3 % z nich bolo vrátených do svojich krajín pôvodu alebo prerozdelených v rámci EÚ.