Premiér: Úniu ohrozujú dobrodruhovia

Nedostatok pracovných síl a nestabilná únia sú pre Slovensko dve najväčšie výzvy do budúceho roka, hovorí Robert Fico.

K najväčším výzvam, pred ktorými bude Slovensko stáť v roku 2017, bude patriť podľa premiéra Roberta Fica riešenie nedostatku pracovných síl.

Tlak na dovoz pracovníkov

„Ešte pred tromi, štyrmi rokmi sme kričali, že nezamestnanosť je najväčší problém, ale dnes firmy doslova kričia a dožadujú sa nových pracovných síl. Je veľký tlak na vládu, aby odsúhlasovala dovoz pracovnej sily zo zahraničia. S tým my príliš nesúhlasíme,“ uviedol Fico pri minulotýždňovej predvianočnej návšteve hasičskej stanice v Piešťanoch.

Slovensko by podľa jeho slov malo v prvom rade využiť potenciál, ktorý je medzi nezamestnanými, aj keď v ich štruktúre je veľa ľudí, ktorí nemajú dokončené ani základné vzdelanie. „Hovorím napríklad o Rómoch. Toto bude pravdepodobne veľká výzva, aby sme nebrzdili ekonomiku, ktorá šliape výborne,“ skonštatoval premiér.

Dobrodruhovia

Druhou veľkou výzvou, ktorú prinesie rok 2017, bude podľa premiéra situácia v Európe. „Čo bude, panebože, s Európskou úniou? Pretože ak dobrodruhovia ako David Cameron budú vymýšľať podobné nezmyselné referendá, tak bude Európska únia pod obrovským tlakom. A to by bol obrovský problém pre všetkých, aj pre nás, keby sa táto inštitúcia ešte viac rozkolísala,“ myslí si Fico.

Pri neistej situácii v Európe je podľa premiéra veľmi dôležité udržať na Slovensku stabilnú vládu.

„Prežijú len krajiny, ktoré budú vnútorne politicky veľmi silné. Verím, že je priestor naďalej na to, aby vláda stabilne pokračovala ďalej. Nevidím dôvod, aby sme mali byť nervózni na Slovensku z hľadiska ekonomiky, nezamestnanosti či inflácie, pretože všetky tieto ukazovatele vyzerajú na rok 2017 vynikajúco,“ dodal Fico.

2 Comments

  • Únia je dobrá myšlienka, ale nie je možné stratiť suverenitu takým diktátorským spôsobom, že si nemôžeme napr. vyrábať jogurty vlastnou (tradičnou cestou), alebo že nesmieme vyrábať výkonné vysávače (ktoré budú plniť svoj skutočný účel), alebo že nesmieme nahlas slušne vysloviť slovo Cigán, alebo hocijaké iné slovo tak, ako celý život predtým! To už sú poriadne zárodky despotizmu v novej podobe! Predsa voľný pohyb ľudí a tovaru necháva možnosť voľby na jednotlivcoch, naučia sa orientovať a čas vytriedi “zrno od pliev” – každý nech si demokraticky kúpi, na čo má chuť a peniaze… Nech nás prestanú podvádzať, že sú predpisy “v prospech spotrebiteľov” – niekto stratil prehľad, čo všetko nám chcú predpisovať, lebo každá “sekcia darmožráčov” sa krúti a vrtí vo vlastnom predpise a šperkuje predpisy až do zdegenerovanej dokonalosti! Keď neprestanú snahy o “kontrolu všetkého”, ľudia sa musia vzoprieť (ak nám dovtedy neodstavia šedé bunky napr. aspartamom!). Najvyšší čas obnoviť suverenitu štátov v rozhodovaní, zostať v poradenskej pozícii a uchrániť základné hodnoty, teda voľný pohyb osôb a tovaru, jednotnú menu, voľné vnútorné hranice a spoločnú evidenciu zločincov…. Kto sa spamätá?! Stále máme na výber, nech si hovorí kto chce, čo chce!

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA