Voggenhuber: Za rakúsky euroskepticizmus môže Schüssel

Rakúsky europoslanec Johannes Voggenhuber, spravodajca Parlamentu pre otázku „reflexnej fázy“ v exkluzívnom rozhovore pre EurActiv hovorí o predsedníctve svojej krajiny, ktoré podľa neho neprinesie žiadne významné výsledky.

 

Krátka správa

Poslanec Voggenhuber označil prvé dni Rakúskeho predsedníctva Rady za „klasický zlý štart“, spomínajúc vnútornú diskusiu v krajine o propagácii predsedníctva prostredníctvom umenia, pozvanie nemeckej kancelárky Angely Merkelovej na návštevu 1.januára, výroky kancelára Wolfganga Schüssela na adresu Európskeho súdneho dvoru a jeho pôvodné rozhodnutie nezačínať novú diskusiu o Ústave EÚ.

Europoslanec uviedol, že kancelár Schüssel „je najviac zodpovedný“ za euroskeptické tendencie v Rakúsku, pretože „neustále obviňuje“ Európu z chýb domácej politiky a „z Európy robí obetného baránka za všetky nevyriešené problémy vnútornej politiky“.

Na otázku o zabrzdenom ústavnom procese v EÚ poslanec Voggenhuber odpovedal, že od Rakúskeho či nasledujúceho Fínskeho predsedníctva (od 1. júla 2006) veľa neočakáva. Vyhlásil, že má pocit, že „mnohí ľudia sa už začínajú zameriavať na Nemecké predsedníctvo Rady, a že stratíme veľa času.“

Prečítajte si skrátenú verziu rozhovoru v anglickom jazyku, alebo plný text rozhovoru v nemeckom jazyku.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA