Coca-Cola znižuje spotrebu energie

Coca-Cola Enterprises plánuje znížiť spotrebu energie vo svojich 24 zariadeniach v Kalifornii. Predpokladá, že ročne tak zredukuje objem emisií o 3,735 ton.

Coca-Cola Enterprises, výrobná, distribučná a marketingová spoločnosť, ktorá plní do fliaš produkty Coca-Cola, plánuje vo svojich 24 zariadeniach v Kalifornii znížiť spotrebu elektrickej energie. Informuje o tom portál GreenBiz. Namontovaním nového osvetľovacieho systému s dvadsaťročnou životnosťou by mala ročne ušetriť 5,6 milión kWh elektriny. V rámci projektu na zefektívnenie využívania energie vymenili viac než 4,000 žiaroviek za úsporný fluorescenčný systém.

Zredukovaním spotreby energie by mala spoločnosť znížiť objem emisií o približne 3,735 ton. Z toho 3,715 ton oxidu uhličitého, 15 ton oxidu siričitého a 5 ton oxidov dusíka.

Úspora energie a boj proti klimatickým zmenám sú hlavné priority CSR aktivít Coca-Cola Enterprises. Okrem toho sa snažia aj o úsporu vody a vývoj nových druhov obalových materiálov. V jej vozovom parku je 142 hybridných nákladných áut a na každej budove inštaluje solárne panely.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA