CSR Europe má novú predsedníčku

Európska obchodná sieť pre spoločensky zodpovedné podnikanie – CSR Europe – má novú predsedníčku. Stala sa ňou Lettemieke Muldeová, riaditeľka odboru vonkajších záležitostí a členka CSR a NGO manažmentu v spoločnosti Unilever.

Lettemieke Mulderová bola zvolená za novú predsedníčku CSR Europe – európskej obchodnej siete pre spoločensky zodpovedné podnikanie. Postavila sa tak na čelo 15-člennej výkonnej rady. Dvanásť členov reprezentuje firmy IBM, Microsoft Europe, Procter & Gamble, HP, Sony, BT, Novo Nordisk,  Sanofi-Aventis, BASF, Enel, Unilever a Vattenfall. Zvyšní traja členovia zasa národné partnerské organizácie Fóretica, Econsense a BCI.

Organizácia je európskou platformou pre združovanie firiem, ktoré si vzájomne vymieňajú svoje praktické poznatky stratégie CSR. Tvoria vhodné podmienky pre spoluprácu podnikov a politickej agendy na stabilite a konkurencieschopnosti. „Chcem prispievať k posilňovaniu pozície CSR Europe ako formy pokrokového myslenia, ktoré propaguje spoločensky zodpovedné ponikanie vovnútri aj mimo Európy,“ vyhlásila krátko po zvolení Mulderová.

CSR Europe funguje od roku 1995 a sídli v Bruseli. Podnet na jej vznik dal vtedajší predseda Európskej komisie Jacques Delors.  Členovia CSR Europe pochádzajú zo 70 multinárodných korporácií a ďalších dvadsiatichpiatich partnerských organizácií.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA