„Moje zelené stopy“ – online sprievodca efektívnym využitím energie

Spoločnosť Johnson Controls v rámci svojej CSR stratégie spustila projekt MyGreenPrints.org. Interaktívnym online programom chcú ľudí naučiť efektívne využívať energiu pri rôznych aktivitách počas celého dňa.

V rámci svojej CSR iniciatívy „Efficiency now“ spoločnosť Johnson Controls spustila program MyGreenPrints.org. Ide o interaktívny online nástroj, ktorý je voľne dostupný. Jedinou podmienkou je znalosť angličtiny. Užívateľom na jednotlivých úrovniach kladie otázky, ktoré sa týkajú využívania energie pri bežných činnostiach každodenného života. Je to skôr hra ako lekcia a na konci každý dostane vlastné skóre „zelených stôp“, ako ich môže vylepšiť a dokonca ich môže porovnať aj s ostatnými „hráčmi“ z príslušnej krajiny odkiaľ pochádza.

Podobné interaktívne programy spoločnosť skúšala na svojich zamestnancoch, ktorých mala inšpirovať k efektívnejšiemu využívaniu energie. „Hra“ sa ujala natoľko, že ju začali používať aj v súkromí. Na projekte pre širokú verejnosť sa spolu s Johnson Controls podieľala aj NRDC – Rada na ochranu prírodných zdrojov.

Johnson Controls sa tento rok na podporu zodpovedného podnikania zamerala na tri hlavné oblasti. Minulý mesiac sa spojila so softvérovou spoločnosťou Gridlogix, čím chce rozšíriť svoje softvérové možnosti, aby zabezpečili efektívny manažment a rozhodovanie. Na podporu svojich aktivít na boj proti klimatickým zmenám získali spoločnosť PWI, ktorá sa špecializuje v skleníkových plynoch. Začiatkom júla spoločnosť do svojich štruktúr integrovala monitoringový softvér na energetický manažment.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA