Bulhari lákajú investorov daňovými prázdninami

Bulharský parlament schválil daňové prázdniny pre podstatné korporátne investície. Investori budú môcť odvody odložiť maximálne na päť rokov.

Bulharský parlament prijal doplnok zákona o korporátnej dani. Ten umožní spoločnostiam odložiť platby daní z investícií vo výške 4,62 milióna eur. Pokiaľ pôjde o viacnásobnú investíciu, budú si môcť uplatniť maximálne päťročné daňové prázdniny.

Vláda dúfa, že týmto ústupkom priláka nových investičných hráčov na trhu, ktorí by krajine mohli pomôcť predísť vážnejším dôsledkom finančnej krízy. Zavedenie podobného dodatku k daňovej legislatíve nie je pre krajinu jednoduché. Musia prísne dohliadať na to, aby nedošlo k porušeniu pravidiel EÚ o štátnej pomoci.

Pokiaľ sa investujúca spoločnosť rozhodne využiť túto možnosť, musí najprv splniť niekoľko podmienok. V prvom rade musia smerovať do poľnohospodárstva, priemyslu, infraštruktúry alebo výroby hi-tech. Zároveň sa zohľadňuje aj to, či podnik podporí aktivity v regiónoch, ktoré vykazujú vysokú nezamestnanosť.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA