Španielsko najlepšie v rebríčku obnoviteľných energií

Španielsko, USA a Nemecko sú podľa poradenskej spoločnosti Ernst & Young najatraktívnejšími krajinami pre investície do obnoviteľných energií a pritiahli množstvo kapitálových investícií. Zároveň nastáva rozmach veternej energetiky v Indii.

 

Krátka správa

Veľká Británia klesla z tretej na štvrtú priečku, pretože v rebríčku, ktorému dominuje veterná energia „priemyselný sektor prerástol oblasť sietí a plánovania“. Uviedli to konzultanti spoločnosti Ernst & Young vo svojom štvrťročnom Indexe atraktívnosti krajín z hľadiska obnoviteľných energií.

Podľa indexu dosiahlo najväčší pokrok Taliansko, ktoré sa „vďaka zvyšujúcej sa budúcej istote v súvislosti so svojimi vysokými tarifami“ posunulo na 6. priečku, zatiaľ čo Nemecko obhájilo 3. miesto v rebríčku.

Ernst & Young (E & Y) zdôrazňuje rastúce zameranie na novovznikajúce trhy, s „rozmachom veternej energetiky“ v Indii, ktorá sa umiestnila na piatej priečke. Podľa E & Y sa to odráža vo vysokom hodnotení výrobcu turbín Suzlon, ktorý má silnú pozíciu na ázijských trhoch. Eurokomisár pre energetiku Andris Piebalgs 6. apríla odcestuje do New Dilli na otvorenie prvej spoločnej konferencie o energetike EÚ-India. Program konferencie je zameraný na obnoviteľné energie, energetickú efektivitu a energetiku čistého uhlia, vrátane diskusií o vzájomnom prístupe na trh indických a európskych firiem v šiestich „strategických sektoroch“ v oblasti energetiky. 22. a 23. marca sa stretli dve pracovné skupiny pre obnoviteľné energie a uhlie ako súčasť Energetického panelu India-EÚ, aby konferenciu pripravili.

 

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA