Stratégia automobilového priemyslu predložená verejnosti

Desaťročná cestovná mapa na podporu konkurencieschopnosti európskeho automobilového priemyslu bola otvorená zainteresovaným stranám. Zameriava sa na zníženie legislatívy, zlepšenie cestnej bezpečnosti a zníženie znečisťovania.

 

Krátka správa:

Európska Komisia 5. apríla spustila verejnú konzultáciu a prizvala zainteresované strany na to, aby prispeli komentárom k návrhom skupiny na vysokej úrovni CARS-21, ktorá bola založená v decembri minulého roku (pozri EurActiv, 13. december 2005).

Stratégia, ktorá bola navrhnutá poprednými európskymi a národnými politikmi a osobnosťami z podnikateľského prostredia európskeho automobilového priemyslu sa dostala pod kritiku za to, že je ušitá na mieru záujmom výrobcov, ktorí čelia rastúcej konkurencii rýchlo sa rozvíjajúcich ekonomík ako je Čína.

Konečná správa zvýraznila obavy o prístupe výrobcov z EÚ na čínsky trh a naznačila, že Komisia bude naďalej monitorovať tamojší podnikateľský a regulačný vývoj „s cieľom posúdiť možnosť úspechu eventuálneho panela na riešenia sporov WTO, ak sa situácia nezlepší“.

Komentáre budú zakomponované do novej série návrhov, ktorú prinesie Komisia v treťom štvrťroku 2006.


Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA