Belgický komisár sa vracia do národnej politiky

Člen Komisie Louis Michel, zodpovedný za rozvoj a humanitárnu pomoc, sa chce v nadchádzajúcich belgických voľbách uchádzať o zvolenie do Senátu. Počas volebnej kampane dočasne prevezme jeho agendu komisár pre rozširovanie Olli Rehn.

Krátka správa

Podľa informácie vydanej Komisiou, Louis Michel dočasne opustí svoje portfólio. Od 12. mája do 10. júna 2007 bude čerpať neplatené voľno. Dôvodom je účasť na predvolebnej kampani pred nadchádzajúcimi belgickými parlamentnými voľbami. Komisár Michel aj po prípadnom zvolení plánuje pokračovať v plnení úloh na poste v Komisii až do konca súčasného funkčného obdobia, t.j. do roku 2009.

Komisár pre belgickú televíziu RTL uviedol: „Myslím si, že je dôležité zúčastniť sa nasledujúcich volieb, ktoré sú rozhodujúce pre budúcnosť krajiny.“

Michel figuruje na kandidátke liberálneho Reformného hnutia (MR), ktoré je súčasťou vládnej koalície. Bude sa uchádzať o kreslo v hornej komore parlamentu.

Nejde o prvý prípad, kedy sa komisár rozhodol počas svojho funkčného obdobia vrátiť do národnej politiky. Anna Diamantopoulou, členka Prodiho Komisie, opustila svoje portfólio v roku 2004 kvôli kandidatúre v gréckych parlamentných voľbách. Samotný Michel nahradil v roku 2004 odchádzajúceho komisára Philippeho Busquina, ktorý sa vzdal svojho mandátu kvôli zvoleniu do Európskeho parlamentu.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA