Maďarsko vyzýva podpredsedu Komisie, aby odstúpil

Frans Timmermans chce podľa šéfa maďarskej diplomacie zaplaviť Úniu nelegálnymi migrantmi. Maďarsko podľa neho robí pre ochranu Európy viac než ostatní.

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó dnes vyhlásil, že podpredseda Európskej komisie Frans Timmermans by mal odstúpiť. Dôvodom má byť Timmermansovo vyjadrenie pre nemecký týždenník Die Zeit, v ktorom obvinil predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána a jeho kabinet z antisemitizmu.

O sporoch niet pochýb, ale…

Podľa agentúry MTI Timmermans v rozhovore pre Die Zeit plne súhlasil s tvrdením, že Orbán sa prejavil ako antisemita, keď 26. apríla počas vystúpenia v Európskom parlamente označil amerického miliardára Georgea Sorosa za finančného podvodníka.

Eurokomisia vs. Maďarsko: Lex CEU, azyl a zavádzajúca konzultácia

„Niet pochýb, že vláda Maďarska má vážne spory s Georgeom Sorosom, a niet ani pochýb o tom, že si Soros želá pád našej vlády,” povedal Szijjártó. Tieto spory však podľa neho nemajú nič spoločné s miliardárovým pôvodom či vierovyznaním.

Szijjártó: Chránime Európu viac než ostatní

Maďarský minister je presvedčený, že Timmermans by chcel zaplaviť Európsku úniu ilegálnymi migrantmi, čo predstavuje hrozbu pre Európu i pre Maďarsko.

„Tak, ako sme v uplynulých rokoch vyvinuli mimoriadne úsilie na ochranu hraníc EÚ, urobili sme viac než ostatní na ochranu Európy, a v rámci nej aj pre ochranu židovských spoločenstiev,” zdôraznil Szijjártó.

Timmermans pri príležitosti vystúpenia Orbána v europarlamente detailne vyvracal tvrdenia, ktoré v dotazníku „Zastavme Brusel!” uvádza maďarský kabinet. EK označila otázky predložené na „konzultáciu” maďarským občanom za zavádzajúce.

Na vyjadrenie maďarského premiéra o tom, že Soros je podvodník, však vtedy podpredseda komisie bezprostredne nereagoval.

2 Comments

  • Orbán má moju plnú podporu, narozdiel od nejakých Timmermansov a iných debilov!-)))

  • Myslím, že prenikaniu migrantov z krajín, kde sociálne zabezpečenie občanov štátom sa nedá považovať ani za sen sa asi neubránime, problém je v tom, že oni ani netušia,zrejme, že my, domáci na to musíme celý život platiť nemalé odvody a,samozrejme musíme pracovať. Moji známi,podnikatelia v Rakúsku tvrdia, že do výrobného procesu sú prakticky nepoužiteľní. Ich integráciu považujem za beh na velmi dlhú trať, myslím, že určite treba vytvoriť veľmi tvrdé bariéry aby sa tu mohli usadiť a realizovať len najschopnejší, ktorí by tak mohli byť prospešní aj pre nás. Čo sa týka pozývania migrantov, viem si živo predstaviť reakciu vo svete ak by Trump vyhlásil, že amerika je otvorená pre každého kto má záujem žiť v USA…

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA