Gaľa zachraňuje

Počas dnešného raňajšieho letu z Bratislavy do Bruselu sa odohrala scéna ako z filmu – europoslanec Milan Gaľa zachraňoval jednému z pasažierov zdravie.

 

Krátka správa

Asi desať minút pred pristátím dnešnej rannej linky Bratislava – Brusel sa z reproduktorov ozvala otázka, či je na palube lietadla doktor. Jeden z pasažierov skolaboval. Prihlásil sa europoslanec Milan Gaľa (SDKÚ, EPP-ED).

Pasažier mal hypoglykemický šok – akútny nedostatok cukru. Nebol síce v bezvedomí, no bol dezorientovaný a triasol sa. Nevečeral a neraňajkoval a k tomu navštívil včera večer saunu v jednom z bratislavských hotelov. M. Gaľa mu „naordinoval“ vodu s rozpusteným cukrom a kontroloval jeho stav až do pristátia a príchodu zdravotnej služby na letisku.

Pasažier síce nebol v ohrození života, ak by mu však nepomohli, problémy z nedostatku cukru sa mohli prehĺbiť. „Vysvetľoval som im síce, že som stomatológ, ale letušky upokojilo aj to“, dodal M. Gaľa.

Milan Gaľa je pôvodným zamestnaním stomatológ, vyštudoval na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Je síce stále neštátnym zubným lekárom, no prax pre zaneprázdnenosť aktívne nevykonáva.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA