Do „pirátskej zátoky“ prichádza IT spoločnosť

Portál „The Pirate Bay“, ktorý umožňuje používateľom zdieľať spravidla nelegálny multimediálny obsah, kúpila softvérová spoločnosť Global Gaming Factory. V „pirátskych vodách“ chce vyvíjať nový obchodný model, z ktorého by mali získať i autori zdieľaného obsahu. Spoločnosť chce aj participovať na výskume "zdieľania súborov ďalšej generácie".

Švédsky tvorca softvéru, spoločnosť Global Gaming Factory, kúpila portál „The Pirate Bay“ za takmer 4,7 mil. britských libier, informuje denník Guardian.

Nový vlastník jedného zo 100 najnavštevovanejších webov na svete chce na tejto platforme vyvinúť nový obchodný model: „Radi by sme uviedli také modely, ktoré budú znamenať prínos pre poskytovateľov obsahu a súčasne zaplatia majiteľom autorských práv,“ vyhlásil Hans Pandeya, riaditeľ Global Gaming Factory.

„Je čas pozvať k projektu viac ľudí – spôsobom, ktorý je zabezpečený a bezpečný pre každého. Potrebujeme to, inak stránka zanikne. A dovoliť The Pirate Bay zaniknúť je tá posledná vec, čo sa smie stať,“ uvádzajú súčasní majitelia „pirátskeho portálu“ na svojom webe. Zakladatelia systému boli v apríli odsúdení na jeden rok väzby a pokutu 2,4 mil. britských libier za porušovanie autorského práva.

Spoločnosť Global Gaming Factory okrem portálu „The Pirate Bay“ kúpila aj spoločnosť „Peerialism“, ktorá začala s výskumom a vývojom „zdieľania súborov ďalšej generácie“. Výskum sa uskutočňuje v spolupráci s britským Kráľovským inštitútom technológie a švédskym Inštitútom informatiky, uzatvára denník Guardian.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA