Bystrica: Lektormi manažmentu kultúry budú Francúzi

Spolupráca s Francúzskom v rámci projektu Európske hlavné mesto kultúry prináša ďalší konkrétny výsledok. Na banskobystrickej UMB sa bude pod taktovkou francúzskych lektorov prednášať ojedinelý predmet, manažment kultúry.

Krátka správa

Ivan Saktor, primátor Banskej Bystrice, navštívil partnerské francúzske mesto Saint Etienne. Práve tu bola oficiálne odštartovaná spolupráca  medzi tamojšou l´Ecole Supérieure de Commerce (Vysokou školou obchodu) a Katedrou európskych kultúrnych štúdií Fakulty humanitných vied  UMB v Banskej Bystrici.

Medzinárodná spolupráca je založená na báze výučby ojedinelého predmetu, manažment kultúry, ktorý budú v Banskej Bystrici prednášať odborníci zo Saint Etienne. Saktor sa počas svojej návštevy vo Francúzsku  zúčastnil aj slávnostného ceremoniálu odovzdávania ocenenia Weiss Prize. Ide o vyhodnotenie najlepších študentských diplomových prác. Cenu už po tretí raz venujú svetoznáme čokoládovne Weiss.

Primátor Banskej Bystrice bol počas svoje návštevy v partnerskom Saint Etienne prítomný aj pri tvorbe plánu vzájomných výmenných kultúrnych podujatí na rok 2008. Zároveň bola  podpísaná Deklarácia o spolupráci medzi oboma partnerskými mestami a to nielen vo fáze kandidatúry oboch miest na titul Európske hlavné mesto kultúry 2013.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA