Kríza zvyšuje dopyt po kondómoch

Nie všetky priemyselné odvetvia kríza zasahuje negatívne. Firmy SSL International vyrábajúca kondómy v čase hospodárskeho útlmu vykazuje rekordné zisky.

Britský spravodajský portál BBC informuje, že SSL International, známy výrobca kondómov, obuvi, kozmetiky a liekov počas krízy vykazuje rekordné zisky. Za uplynulý rok zaznamenali zisk vo výške 640 miliónov libier. Podľa údajov firmy ide o 30-percentný medziročný nárast.

Podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Garryho Wattsa na boom firmy vplýva viacero faktorov. Vplyvom krízy ľudia síce nezabúdajú na intímny život, no sú oveľa opatrnejší. Watts zdôraznil, že zisky firmy priaznivo ovplyvňuje aj vývoj menových kurzov.

Agentúra Bloomberg začiatkom marca informovala, že SSL International, chce dokonca expandovať. Firma by si v prvom rade chcela posilniť svoje pozície v Rusku a členských štátoch EÚ na východe Európy. Okrem toho by v polovici roka mala otvoriť ďalšie výrobné závody v Číne s miliardovou kapacitou prezervatívov ročne. Možné akvizície zvažuje v Japonsku, Kórei či Južnej Amerike.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA