V Holandsku a Fínsku má takmer každá firma internet

Priemerne 93 % podnikov s minimálne desiatimi zamestnancami má pripojenie na internet. Z toho 81 z nich využíva širokopásmové pripojenie.

Podľa štatistiky Európskeho štatistického úradu Eurostat má 93 % firiem s viac ako desiatimi zamestnancami pripojenie na internet. Širokopásmové pripojenie využíva 81 % z nich. Oproti roku 2007 ide o 4-percentný pokrok, vtedy ho využívalo 77 % podnikov.

Takmer každá holandská a fínska firma má pripojenie na internet – čiže 99 %. O percento menej v Belgicku, Rakúsku a Slovinsku. Širokopásmové pripojenie je najviac rozšírené v Španielsku, Francúzsku a Fínsku, kde ho používa 92 % podnikov.
 
Na Slovensku má pripojenie 96 % spoločností, pričom 79 % z nich využíva širokopásmový internet. V Bulharsku, Maďarsku, Litve a na Cypre má internet menej ako 90 % podnikov. Spomedzi všetkých krajín má najmenej firiem s prístupom na internet Rumunsko – 67 % z nich 44 % má širokopásmové pripojenie.

Priemerne 64 % spoločností má vlastnú webstránku, je to len o percento viac ako minulý rok. Spomedzi členských krajín tento nástroj využívajú najmä v Holandsku , Dánsku, Švédsku a Fínsku – viac ako 80 %. Najmenej opäť v Rumunsku – len 27 %.

Spomedzi tých, ktoré majú stránku – 57 % poskytuje katalóg produktov, 26 % ponúka možnosť online objednávok a 10 % platby cez internet.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA