28 krajín si dohodlo nové pravidlá ochrany tradičných potravín

Svetová organizácia duševného vlastníctva (WIPO) uzavrela šesť rokov debát, ktoré by mali viesť k posilneniu ochrany zemepisných označení potravín.

Nová dohoda, ktorá je výsledkom odborných rokovaní na pôde špecializovanej agentúry OSN, upravuje pravidlá ochrany potravín s jasným zemepisným pôvodom. Región, z ktorého výrobky pochádzajú, má na výsledný potravinársky produkt prenášať špecifické charakteristiky aj jeho renomé.

Kolumbijská káva, syry roquefort, parmezán, mozzarella by tak mali pochádzať iba z pôvodnej oblasti vzniku. Zemepisné označenia sa v tomto ponímaní viažu asi na 4000 produktov.

Prijatím tzv. Ženevského aktu rozvíja Svetová organizácia na podporu duševného vlastníctva (WIPO) Lisabonskú dohodu o ochrane označení pôvodu a ich medzinárodného zápisu. Kým samotné WIPO má vyše 180 členov, k dohode z roku  1958 doteraz pristúpilo iba 28 štátov. Jedným z nich je aj Slovensko.

Uzatvorenie rokovaní vnímajú signatári pozitívne. Francúzsko a Talianska majú obe stovky zemepisne chránených potravín. Ich unikátnosť by mali rešpektovať minimálne ostatné krajiny, ktoré dokument podpísali.

Francúzske ministerstvo poľnohospodárstva to vníma aj ako posilnenie postavenia pri vyjednávaní o TTIP. „Vďaka tomuto máme silnú pozíciu pri propagácii a obrane nášho poľnohospodárskeho modelu,“ povedal zdroj z prostredia ministerstva. [EurActiv.com, 27. 5. 2015]

Podobne ako Európska únia aj dohody na pôde WIPO rozoznávajú viacero úrovní ochrany. V medzinárodnom prostredí majú ochraňovať tradičných výrobcov pred narastajúcim objemom podobného tovaru „bez pôvodu“.

„Americká mliekarenská lobby by rada videla prijatie generický termínov pre parmezán alebo mozzarellu,“ upozornil zdroj parížsky zdroj.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA