Klenovecký syrec získal európsku ochranu

Tradičný syr zo stredného Slovenska sa zaradil na zoznam výrobkov s chráneným zemepisným označením. Aktuálne je na ňom desať slovenských potravinárskych produktov.

„Je dôležité, že kvalitné tradičné slovenské potraviny majú európsku ochranu,“ hovorí vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.

Ochranné schémy EÚ označujú výrobky s najvyššou kvalitou a môžu im teda zabezpečiť lepšiu propagáciu.

Klenovecký syrec je polotvrdý syr, údený alebo neúdený, v tvare bochníka alebo hranola. Mlieko na výrobu môže byť ovčie alebo kravské. Hotový produkt má 1 až 4 kilogramy a jeho charakteristickým znakom je vtlačený kruh, v ktorom je kríž alebo štvorlístok.

Vyrába sa tradičným salašníckym spôsobom alebo priemyselne. Záznamy o jeho vývoze do zahraničia siahajú do 19. storočia.

„Je to syr, ktorého výnimočnosť a kvalita je určovaná najmä kvalitou surového ovčieho a kravského mlieka a prirodzenou mikroflórou, ktorá sa nachádza v danej oblasti a je podmienená aj pôdno-klimatickými podmienkami,“ uvádza sa v žiadosti o zápis na zoznam chránených produktov.

Chránené zemepisné označenie (CHZO/PGI) sa teraz vzťahuje na desať slovenských potravín. Okrem tento týždeň pridaného syra sú to Zázrivské vojky, Slovenský oštiepok, Slovenská bryndza, Slovenská parenica, Zázrivský korbáčik, Oravský korbáčik, Tekovský salámový syr, Skalický trdelník a Žitavská paprika. Celkovo sa v európskom registri nachádza vyše 1250 položiek.

Celoeurópsku právnu ochranu požívajú aj tradičné zaručené špeciality, akými sú napríklad Bratislavský rožok, Liptovská saláma, Lovecká saláma, Spišské párky, Špekáčiky, Ovčí hrudkový syr – salašnícky a Ovčí salašnícky údený syr.

EurActiv.sk/TASR

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA