NEEBOR 2007: doprava, cezhraničná spolupráca a kohézna politika na východe EÚ

6.-7. septembra 2007 sa koná v Olsztyne výročná konferencia siete regiónov NEEBOR. Venovaná bude dopravným sietiam, cezhraničnej spolupráci v zdravotníctve a novej kohéznej politike na východnej hranici Európskej únie.

Krátka správa

Hlavné témy, ktoré odznejú začiatkom septembra v poľskom Olsztyne (Warmsko-Mazurské vojvodstvo) sa budú týkať skúseností v oblastiach spoločných záujmov regiónov združených pod hlavičkou NEEBOR.

Tými sú:

  • interregionálna spolupráca (INTERREG IVC),
  • cezhraničné zdravotné služby,
  • dopravná politika.

V sieti sú aj oba východoslovenské kraje – Prešovský a Košický. V navrhovanom programe figuruje príspevok z Prešovskej župy, ktorý sa bude venovať spolupráci s Ukrajinou pri riešení malých investičných projektov cestného spojenia s naším východným susedom.

Konferenčné jazyky sú poľština a angličtina. Prihlásiť sa môžte do 15. augusta 2007. Konferenciu podporil Medzinárodný vyšehradský fond a zúčastní sa jej aj eurokomisárka pre regionálnu politiku Danuta Hübner. Neobídu ju ani zástupcovia Európskeho parlamentu (Jan Olbrycht, EPP-ED, PL), Komisie, Výboru regiónov, euroregiónov a aj zodpovedných ministerstiev z členských krajín združených regiónov.

Zámerom regionálnej spolupráce NEEBOR je vybudovať a posilniť väzby regiónov, ktoré sa nachádzajú pozdĺž novej východnej hranice Európskej únie. V súčasnosti má “network” 41 členov (regióny, think-tanky, samosprávne združenia). Prvá výročná konferencia NEEBORu sa konala v maďarskom Debrecíne, v novembri 20


Ďalšie informácie:
Regional Office of the Warminsko-Mazurskie Voivodeship
26, Avenue Palmerston, Brusel
Tel: +32 2 230 25 06,Fax: +32 2 230 28 05, e-mail: warmia.mazury1@skynet.be

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA