(Inter)aktívna Anna Záborská

Slovenská europoslankyňa Anna Záborská sa rozhodla kráčať s duchom doby a zriadila si vlastný blog, na ktorom sa chce s čitateľmi podeliť napríklad o svoje dojmy z diania v Európskom parlamente.

 

Krátka správa

Zrejme v snahe zvýšiť informovanosť občanov Slovenska o svojej činnosti sa konzervatívna europoslankyňa Anna Záborská (EĽS-ED) pred niekoľkými týždňami rozhodla pre veľmi progresívnu formu komunikácie s (internetovo gramotnou) verejnosťou a zriadila si vlastný blog na internetovom portáli denníka SME.sk. Podľa krátkeho úvodu na stránke v ňom chce informovať „o subsidiarite vo vzťahoch Slovenska a Európskej únie“, „o problémoch žien, ktorým sa venujeme v pracovných materiáloch výboru, ktorému predsedám“ a „O dianí v Európskom parlamente.“

Hoci blog zatiaľ obsahuje iba niekoľko príspevkov, je to nepochybne zaujímavé čítanie. Hneď v prvom článku (Je treba dovolávať sa pravdy pomocou súdov?, 31. január 2006) Anna Záborská uvádza na pravú mieru výsledok svojho súdneho procesu proti francúzskemu denníku Liberation, ktorý ju podľa rozsudku francúzskeho súdu „lživo obvinil“ z homofóbnych výrokov, čím „vážnym spôsobom“ poškodil jej česť. Výsledok procesu vyvolal živý záujem takmer všetkých slovenských médií, europoslankyňa sa však k nemu napriek svojmu úspechu príliš nevyjadrovala. Len škoda, že k uvedenému článku nepovolila diskusiu, bolo by zaujímavé sa dozvedieť, čo si o celej kauze myslia čitatelia denníka SME…

V ďalšom príspevku (Pozícia EÚ voči Kubánskej vláde, 02. február 2006) poslankyňa informuje o stanovisku EÚ voči kubánskej vláde a pochvalne sa vyjadruje k udeleniu Sacharovovej ceny za slobodu myslenia kubánskej organizácii Ženy v bielom. Zaoberá sa aj úvahou na tému „čo je násilie“ (Boj proti domácemu násiliu na pôde EP, 02. február 2006) a vyslovuje sa za prijatie komplexnej legislatívy v súvislosti s domácim násilím. V zatiaľ poslednom článku (EUSSR – Európska únia – nový ZSSR?, 15. február 2006) ústami ruského disidenta Vladimira Bukovského kritizuje „byrokratizujúcu sa Európsku úniu“ a dokonca vyzýva k diskusii o tejto téme.

Europoslankyňa si už našla svojich čitateľov, dokazuje to aj hodnotenie (tzv. karma) jej článkov, ktorá sa pohybuje niekde v polovici rebríčka zaujímavosti. Uvidíme, či jej príklad budú nasledovať aj ostatní slovenskí europoslanci. Zvážiť by to mali najmä tí, o existencii ktorých slovenská verejnosť takmer nevie.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA