V Európskom parlamente sa zrútil strop

V hlavnej rokovacej sále Európskeho parlamentu v Štrasburgu sa zrútila veľká časť stropu. V tom čase v miestnosti nikto nebol.

Podľa dostupných správ časť stropu v miestnosti spadla ešte minulý štvrtok (7.8.), zvyšok v piatok vo večerných hodinách. Informovala o tom francúzska tlačová agentúra AFP. Poškodené boli údajne mnohé sedadlá. Príčiny kolapsu nie sú známe, ani sa k nim zatiaľ nikto z kompetentných nevyjadril. Miesta televízna stanica StrasTV zverejnila na Youtube video z hlavnej rokovacej sály, ktorá je známa pod názvom hemicycle. Nájdete ho na tejto linke.

V inkriminovanom čase sa v sále, kde obyčajne sedí 785 europoslancov a pohybujú sa mnohí ďalší zamestnanci Parlamentu, nikto nenachádzal. V tomto období má Európsky parlament tradičnú letnú prestávku, začiatok najbližšieho plenárneho zasadnutia je naplánovaný na prvý septembrový deň. Nie je jasné, či bude strop v sále dovtedy opravený. V Bruseli sa začne politický život o týždeň skôr, oficiálne 25. augusta. Už na stredu, 20. augusta bola ale zvolaná výnimočná schôdza výboru EP pre zahraničné veci a pre bezpečnosť a obranu, na ktorej budú europoslanci diskutovažť o situácii v Gruzínsku.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA