EÚ musí pomôcť Ukrajine

Podľa predsedu zahraničného výboru v Parlamente Elmara Broka je úlohou Európskej únie pomôcť Ukrajine získať členstvo v NATO a uzavrieť s ňou dohodu o voľnom obchode.

 

Krátka správa

Predseda Výboru Európskeho parlamentu pre zahraničné záležitosti Elmar Brok (EĽS-ED) je presvedčený, že jediný spôsob, ako podporiť Viktora Juščenka v jeho prozápadne orientovanej politike a stabilizovať Ukrajinu napriek novej vládnej koalícii spočíva v podpore zo strany Európskej únie.

Elmar Brok vo svojom nedávnom vyhlásení v Bruseli uviedol, že je mu ľúto, že socialista Alexander Moroz kvôli vlastným politickým ambíciám spôsobil pád „koalície Oranžovej revolúcie“.

„Prezident a jeho strana Naša Ukrajina urobili, čo bolo v ich silách, a v súčasnej situácii využili všetky možnosti, ktoré im dáva ústava,” uviedol Brok, ktorý sa v Kyjeve nedávno zúčastnil na politických rokovaniach.

Predseda zahraničného výboru EP zároveň očakáva, že silná opozícia pod vedením Julie Tymošenkovej významným spôsobom prispeje k rozvoju demokracie a vlády zákona v krajine.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA