EÚ pošle do Afganistanu peniaze i policajnú misiu

EÚ v najbližších štyroch rokoch vyčlení pre Afganistan 600 miliónov eur, s cieľom podporiť súdnictvo v boji proti korupcii.

Krátka správa:

Poprední predstavitelia EÚ v Berlíne tiež rokovali so šéfom afganskej diplomacie Rangínom Dadfarom Spantom o potrebe zosilnenia bezpečnostných síl Afganistanu a intenzívnejšieho boja proti korupcii v krajine.

Referenčné laboratórium v britskom Weybridge potvrdilo výskyt vírusu H5N1 v maďarskej župe Csongrád na juhovýchode krajiny. Maďarsko je tak prvou krajinou EÚ, kde od augusta 2006 potvrdili výskyt vírusu vtáčej chrípky H5N1.

Hovorca centrálnej banky Igor Barát by sa mal stať novým vládnym splnomocnencom pre zavedenie eura. Splnomocnenec pre euro koordinuje prácu špeciálneho výboru pre zavedenie eura v krajine.

Prezident SR I. Gašparovič sa s podpisom európskej ústavnej zmluvy nebude ponáhľať. Prezident je zástancom ratifikácie Ústavy, avšak jej súčasné znenie považuje za nepriechodné a svoj podpis podmieňuje dohodou krajín EÚ o tom, ako ďalej s týmto kľúčovým dokumentom a jeho ratifikáciou.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA