Európski socialisti podporujú ukrajinských

22. februára 2006 sa podpredsedovia Socialistickej skupiny v Európskom parlamente Jan Marinus Wiersma a Hannes Swoboda a líder poľských socialistických europoslancov Marekom Siwiecom stretli s delegáciou Socialistickej strany na Ukrajine pod vedením jej predsedu Alexandra Moroza.

 

Krátka správa

Socialistická strana Ukrajiny (SPU) sa stala členskou stranou Socialistickej internacionály. „Blahoželáme SPU k získaniu členstva a tešíme sa na spoluprácu s SPU ako naším výlučným partnerom na Ukrajine v predvolebnej kampani,“ vyhlásil Wiersma.

A. Moroz na stretnutí priblížil súčasný vývoj na Ukrajine a zmeny na ukrajinskej politickej scéne. V súvislosti s blížiacimi sa parlamentnými voľbami v marci predstavil pohľad svojej strany na nedávne ústavné zmeny, na úlohu prezidenta a nedávny plynový konflikt s Ruskom.

Podľa jeho názoru niet pochybností o tom, že po voľbách bude Socialistická strana Ukrajiny zohrávať kľúčovú úlohu v politickom a verejnom živote. Pochvalne sa vyjadril aj o implementácii Protokolu o spolupráci medzi Socialistickou skupinou v EP a SPU, podpísaného minulý rok v rámci Programu Willyho Brandta. Vyslovil nádej, že dôjde k prijatiu doplnkových protokolov, ktoré budú klásť dôraz na praktickú stránku spolupráce medzi oboma stranami.

“Alexander Moroz je lídrom stabilnej a spoľahlivej ľavicovej strany a tešíme sa na jej úspešný výsledok vo voľbách,“ uzavrel J. M. Wiersma.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA