Eurotarifa zatiaľ na jednotku

Európski mobilní operátori plnia nariadenie Európskej komisie o znižovaní roamingových poplatkov.

Krátka správa

Eurokomisárka pre telekomunikácie Viviane Redingová vyjadrila svoju plnú spokojnosť so zavádzaním eurotarify na roamingové služby zo strany európskych mobilných operátorov. V súčasnosti ju už využíva 50 % európskych spotrebiteľov. Európska komisia zriadila internetovú stránku, na ktorej bude monitorovať dodržiavanie maximálnych cien, t.j. 0,49 eur (16,4 Sk) za volanie v zahraničí a 0,42 eur (8 Sk) za prijímanie hovorov v zahraničí.

Predsedovia vyšších územných celkov vyjadrili nespokojnosť s postupom ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja pri príprave na čerpanie peňazí z eurofondov. Jedným z dôvodov je aj meškanie procesu schvaľovania Národného strategického referenčného rámca, ktorý je základným dokumentom na čerpanie týchto peňazí na roky 2007 až 2013.

Eurokomisár pre dane a colnú úniu László Kovács včera kritizoval nové nariadenie USA, podľa ktorého sa musia preskenovať všetky námorné kontajnery smerujúce do USA. Nariadenie je súčasťou Zákona o národnej bezpečnosti, ktorému ešte chýba podpis prezidenta USA Georga W. Busha.

Prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Jean-Claude Trichet na mimoriadnej tlačovej konferencii oznámil, že ECB zatiaľ nebude zvyšovať základnú úrokovú mieru, ktorá je v súčasnosti stanovená na úrovni 4 %. Odborníci očakávajú, že sa tak stane v septembri.

Turecký veľvyslanec na Slovensku Tunç Ügdül vyhlásil, že podpora členstva v EÚ v Turecku klesla v súvislosti s otvoreným odporom Francúzska a ďalších európskych krajín k jeho vstupu do EÚ.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA