Fico otvoril diskusiu o daniach

Premiér Robert Fico pripustil možnú harmonizáciu daňového systému v EÚ, čo vyvolalo vlnu reakcií zo strany opozície.

Krátka správa:

Opozícia na čele s bývalým ministrom financií Ivanom Miklošom tvrdí, že Fico otvorením diskusie o harmonizácii daní v EÚ, ktorá by bola pre Slovensko v konečnom výsledku nevýhodná, fakticky poškodzuje záujmy Slovenska. Premiér Robert Fico na to reagoval slovami, že Slovensko sa tejto diskusii kvôli tlaku silných štátov v EÚ tak či tak nevyhne.

Tlačová agentúra AFP včera získala dôvernú správu Európskej únie o budúcnosti Kosova, v ktorej je detailne rozpracovaný plán prevzatia správy v Kosove od OSN do rúk EÚ, a to napriek tomu, že srbská vláda stále odmieta medzinárodné riešenie kosovskej otázky.

Portugalský a taliansky minister zahraničných vecí po svojom stretnutí vyzvali ostatné členské krajiny EÚ, aby ratifikovali európsku ústavu pred voľbami do Európskeho parlamentu, ktoré sa budú konať v júni 2009.

Slovenská europoslankyňa Anna Záborská v rozprave o správe Amalie Sartori o Pláne uplatňovania rovnosti žien a mužov na roky 2006 až 2010 zdôraznila dôležitosť zapojenia mužov do diskusií o rovnosti príležitostí.

Minister zahraničných vecí SR Ján Kubiš vyhlásil, že zahraničná politika SR je od nástupu novej vlády viac orientovaná na Európsku úniu ako USA.

Český minister financií Miroslav Kalousek považuje za realistický termín vstupu Česka do eurozóny rok 2012.

Eurostat včera v Luxemburgu oznámil, že prijatie eura v Slovinsku nebolo poznačené nadmerným zdražovaním.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA