Irán je ochotný ustúpiť

Irán je ochotný zredukovať svoj jadrový program len na vedecké účely v prípade všeobecnej dohody so Západom. USA však chce, aby úplne zastavil obohacovanie uránu. Mocnosti sa ešte vždy nevedia dohodnúť o rezolúcii BR OSN.

 

Krátka správa

Pri preberaní medzinárodnej Ceny Karola Veľkého v nemeckom Aachene vyhlásil luxemburský premiér Jean-Claude Juncker, že euroústava ešte nie je mŕtva a je potrebné ju schváliť do najbližších volieb do Europarlamentu v roku 2009. Podľa Junckera tiež mnohí nezasvätení žasnú nad úspechmi Európy, napríklad nad trvalým mierom na kontinente či nad spoločnou menou.

Podľa výsledkov štatistík májového Eurostatu bolo na Slovensku minulý rok bez detí len 54% domácností, čo je po Poľsku druhé najnižšie percento v Európe. Ďalšou pozitívnou správou je aj 19% dvojdetných domácností, čo znamená druhé miesto za Cyprom v percentuálnom počte. Domácností s jedným rodičom a minimálne jedným dieťaťom je u nás len 6%, menej má už len Grécko a Malta.

V Bruseli podľa správ médií objavila pracovná inšpekcia 12 Slovákov, ktorí sa v Belgicku zdržiavali a pracovali bez povolenia. Odhalili ich pri kontrole talianskej firmy, ktorá montuje výťahy. Slovenský konzulát však zatiaľ od belgickej strany nedostal žiadnu oficiálnu správu.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA