Irán konečne odpovedal na balíček stimulov

Odpoveď Iránu na ponuku medzinárodného spoločenstva, súvisiacu so zastavením obohacovania úránu, zatiaľ žiadna zo strán oficiálne nekomentovala.

 

Krátka správa

Každý členský štát EÚ má možnosť zákazať, alebo aspoň obmedziť predaj potravín obsahujúcich isté umelé súčasti. Lotyšsko sa tejto možnosti chopilo a začalo boj za zdravie na svojich školách. Od 1. novembra vstúpi do platonosti vládny zákaz na predaj potravín a nápojov považovaných za škodlivé. Zákaz sa vzťahuje na všetky výrobky obsahujúce umelé farbivá, sladidlá a kofeín.

Ani Švédsko pravdepodobne nevyšle vojenskú jednotku do Libanonu, aby sa tam podieľala na strážení mieru. Zatiaľ ponúklo len humanitárnu pomoc s cieľom obnovy vojnou zničeného Libanonu. Švédsky minister zahraničných vecí zároveň ocenil ochotu Talianska viesť jednotku pod patronátom OSN.

V Británii sa začali súdne procesy s 11 obvinenými z pripravovaných teroristických útokov na lietadlá smerujúce do USA. Všetci obvinení vyznávajú islam, ale zároveň sú britskými občanmi. Na základe protiteroristického zákona, ktorý v krajine novelizovali po útokoch na londýnske metro v júli minulého roku, je väčšina zadržaných obvinená zo sprisahania s cieľom zabiť a z prípravy teroristického útoku.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA