M. Beňová – najaktívnejšia slovenská europoslankyňa

Nezisková súkromná organizácia Európska liga označila Moniku Beňovú za najaktívnejšiu europoslankyňu spomedzi slovenských zástupcov v EP.

Krátka správa:

Organizácia Európska liga, vedená medzinárodnou komisiou zloženou z vedcov, ohodnotila prácu europoslancov za minulý rok a vyhlásila zoznam najlepších zástupcov z každého členského štátu. Spomedzi slovenských europoslancov dostala najvyššie hodnotenie práve Monika Beňová.

Európsky parlament včera schválil dlhoočakávanú správu dočasnej vyšetrovacej komisie o aktivitách CIA v Európe. Uvádza sa v nej, že sa ich zúčastnilo, alebo o nich vedelo až 13 štátov z Európskej únie. Slovensko sa na zozname týchto krajín neocitlo. Správa má len odporúčací charakter a požaduje vyvodenie dôsledkov v národných parlamentoch dotknutých členských štátov.

Slováci budú mať voľný prístup na holandský pracovný trh. Holandsko totiž od 1. marca zruší všetky obmedzenia voľného  pohybu pracovných síl prúdiacich z ôsmych členských štátov, ktoré pristúpili do EÚ v roku 2004. Obmedzený prístup na holandský pracovný trh bude naďalej platiť pre občanov Rumunska a Bulharska.

Európska komisia má v pláne zrušiť sankčné clá na dovoz jahôd z Číny, ktoré si v roku 2005 vymohlo Poľsko ako najväčší svetový producent mrazených jahôd. Dá sa za tým vidieť tlak zo strany európskych importérov na získanie lacnejších ázijských produktov.

Šéf socialistov v Európskom parlamente Martin Schulz vyhlásil, že strana Smer-SD nevyvíja potrebnú snahu na návrat do ich radov. Zároveň vyjadril ochotu navštíviť Bratislavu v prípade, ak ho o to slovenský premiér požiada.

Splnomocnencom vlády SR pre zavedenie eura sa dnes stane Igor Barát, ktorý doteraz pôsobil ako hovorca Národnej banky Slovenska.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA