Netolerantné Slovensko?

Rady Európy vo svojej hodnotiacej správe uvádza, že na Slovensku pretrvávajú predsudky a prejavy neznášanlivosti voči niektorým skupinám, osobitne voči Rómom. K ďalším hlavným nedostatkom patria rasovo motivované trestné činy a incidenty.

Krátka správa:

Komisia zatiaľ nepozastaví prístupové rokovania s Tureckom, no kritizuje spomalenie politických reforiem v krajine, ale za najväčší problém označila neurovnané vzťahy Turecka s Cyprom.

Ministri práce a sociálnych vecí štátov EÚ opäť nevyriešili spor o maximálnej dĺžke pracovného času, preto budúcnosť výnimky umožňujúcej pracovať dlhšie ako 48 hodín týždenne ostáva naďalej otázna.

Netransparentný postup štátnych úradníkov pri vyhodnocovaní tendra na zabezpečenie hranice s Ukrajinou, ktoré je jedným z kritérií vstupu do Schengenského priestoru, preveruje Krajský súd v Bratislave.

Ivan Gašparovič na svojej oficiálnej návšteve Ruska uviedol, že Slovensko má záujem o strategické partnerstvo s priemyselnou Omskou oblasťou pri rozvoji obchodno-ekonomickej spolupráce na teritóriu Ruskej federácie.

REKLAMA

REKLAMA