Opozícia si objednala negatívne reakcie

Podľa premiéra Róberta Fica si odmietavé stanovisko Európskeho parlamentu a Európskej ľudovej strany v Parlamente objednala opozícia, čiže SDKÚ-DS, KDH a SMK.

 

Krátka správa

V relácii televízie TA3 Fico vyhlásil, že “v socialistickej frakcii v europarlamente pôsobia maďarskí poslanci, ktorí mali záujem, aby vo vláde sedela SMK.” Fico tiež spomenul, že Dzurindovu vládu riadili finančné skupiny, ktorá majú tiež značný vplyv v európskej politike.

Posledný Eurobarometer zisťoval, koľko toho vedia Európania o vtáčej chrípke. Vo všeobecnosti sú obyvatelia Európskej únie dobre informovaný o rizikách ochorenia ako aj o opatreniach, ktoré štát prijíma proti ďalšiemu šíreniu nákazy. Výsledky sa ovšem v rôznych krajinách výrazne líšia. Prieskum napríklad zisťoval, či respondenti zmenili svoje stravovacie návyky po vypuknutí vtáčej chrípky. Ako protiklady môžme uviesť Španielsko, kde tak urobila polovica obyvateľov, a na druhej strane obmedzilo hydinu na svojom tanieri len menej ako desať percent Poliakov, Švédov čo Slovákov.

V Poľsku sa momentálne deje úkaz, ktorý je v európskej politike jedinečný. Po nečakanej demisii premiéra Kazimierza Marcinkiewicza prevezme jeho úlohu Jarosław Kaczyński. Dnes ho má na tento významný post nominovať poľský prezident, Jarosławov brat a dvojča Lech Kaczyński. Dvojičky zo strany Právo a spravodlivosť tak úplne ovládnu poľskú politickú scénu.

REKLAMA

REKLAMA