Poľský europoslanec žaluje

Poľský europoslanec Marek Siwiec podal žalobu na autora správy o tajných väzniciach CIA v Európe Dicka Martyho.

Krátka správa

Poľský europoslanec a bývalý minister obrany Marek Siwiec zažaloval švajčiarskeho senátora a spravodajcu Parlamentného zhromaždenia Rady Európy Dicka Martyho za zverejnenie nepravdivých informácií v správe o tajných väzniciach CIA v Európe. Podľa tohto dokumentu mal totiž Siwiec dať súhlas na zriadenie zadržiavacieho centra v Poľsku, čo on rozhodne odmieta. Poľsko sa navyše oficiálne dištancovalo od účasti v takýchto aktivitách.

Národná banka Slovenska (NBS) začne sťahovať slovenské koruny z obehu už pred 1. januárom 2009, ktorý je plánovaným termínom na prijatie eura. Všetky stiahnuté peniaze budú následne fyzicky zničené v zariadeniach NBS.

Eurokomisár pre spravodlivosť Franco Frattini požaduje zavedenie jednotného bezvízového styku USA so všetkými členskými štátmi. Frattini uviedol, že americký Kongres v súčasnosti pripravuje takýto zákon.

Európska komisia začala vyšetrovať energetické koncerny E.ON a Gaz de France z uzavretia kartelovej dohody. Tá mala zaručiť, že ani jedna z firiem nevstúpi na domáci trh tej druhej.

Európska komisia včera vyhlásila súťaž o vytvorenie najlepšieho plagátu na tému EÚ a antidiskriminácia. Súťaž je určená pre mladých ľudí od 12 do 18 rokov zo všetkých krajín EÚ.

Európska komisia požiadala Európsky súdny dvor, aby zakázal výstavbu časti diaľnice z Varšavy do Helsiniek, ktorá by mala viesť cez chránené územie rašelinísk.

Mobilní operátori včera predstavili eurotarify – ceny roamingových služieb v rámci EÚ, ktorých maximálny strop stanovila Európska komisia.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA