Príprava na euro ide podľa plánu

Prípravy na euro na Slovensku vrcholia. Plnenie Národného plánu na zavedenie eura ide až na malé výnimky podľa stanoveného harmonogramu.

Krátka správa

Medzi nedostatky patrí meškanie v súvislosti s výberom komunikačnej agentúry na eurokampaň, agentúry na prípravu internetovej stránky o prechode na euro a meškanie schválenia generálneho zákona o prijatí eura. Z aktuálnej správy o plnení plánu vyplýva, že Slovensko dodržuje všetky stanovené ukazovatele potrebné na prijatie eura v januári 2009.

EÚ včera predĺžila zákaz na dovoz mäsa a dobytka z Veľkej Británie, ktorý bol na túto krajinu uvalený kvôli výskytu nákazy slintačky a krívačky. Preventívne opatrenie bude trvať najmenej do 25. augusta.

Inflácia v Lotyšsku dosiahla podľa včera zverejnených údajov štatistického úradu medziročný rast o 9,5 %. Lotyšsko tak dosahuje najvyššiu mieru inflácie spomedzi všetkých krajín EÚ.

Syn líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího Sajf Islám pripustil, že Líbya v prípade väznených bulharských sestričiek a palestínskeho lekára takpovediac vydierala EÚ.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA