Rakúsky pracovný trh pre Slovákov stále uzavretý

Rakúsky kancelár Alfred Gusenbauer po stretnutí s premiérom Robertom Ficom vyhlásil, že Rakúsko sa do roku 2009 nechystá otvoriť svoj pracovný trh pre Slovákov.

Krátka správa:

Slováci budú musieť žiadať o pracovné povolenia v Rakúsku do roku 2009 a s najväčšou pravdepodobnosťou sa táto lehota predĺži až do roku 2011. Výnimkou by malo byť iba zamestnávanie odborníkov z oblastí, ktoré sú v Rakúsku nedostatkovým tovarom. Rakúsky kancelár taktiež otvorene podporil snahy Smer-SD o ich opätovné zaradenie medzi členov Strany európskych socialistov.

V rámci projektu Európskej komisie sa v Bratislave v dňoch 24. až 25. februára uskutoční podujatie s názvom Konzultácie s občanmi Európy, ktorého obdoba prebehne vo všetkých 27 členských štátoch EÚ. Jeho cieľom je priblížiť Európsku úniu občanom jednotlivých členských štátov a zohľadniť ich názor pri jej spravovaní.

Poľský europoslanec Maciej Giertych vydal brožúrku „Vojna civilizácií v Európe“, ktorá má výrazne rasistický obsah. Zarážajúci je na tom tiež fakt, že na publikácii je logo Európskej únie a pravdepodobne vyšla za komunitárne peniaze.

Strane Smer-SD by podľa očakávaní jej podpredsedu Roberta Kaliňáka mali európski socialisti obnoviť členstvo v júni tohto roku, kedy uplynie 10-mesačná lehota, na ktorú bol z ich radov Smer-SD vylúčený.

Podľa predbežných ekonomických prognóz zverejnených Európskou komisiou by sa aj v rokoch 2007 a 2008 mal v krajinách EÚ udržať stabilný hospodársky rast nad úrovňou 2 %.

Europoslanec Vladimír Maňka (Smer-SD) bol zvolený za tieňového spravodajcu Socialistickej frakcie v EP pre rozpočet Európskej únie na rok 2008.


Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA