Roaming až na polovicu

Skupina európskych mobilných operátorov sa dohodla na spoločnom postupe znižovania cien za roamingové hovory. Podľa nej by mali stáť od októbra tohto roku 0,45 eura za minútu a od októbra 2007 0,36 eura za minútu.

 

Krátka správa

Konečným cieľom je znížiť ceny na polovicu. Operátori takto odpovedajú na tlak Európskej komisie, ktorej sa ceny zdali neprimerane vysoké.

Na včerajšom rokovaní vo Viedni sa dohodli predstavitelia krajín BR OSN a Nemecka na balíku sankcií a stimulov pre Irán. Tento návrh podporujú i USA, ktoré sa rozhodli obnoviť rozhovory s Teheránom, aj Čína a Rusko, ktoré majú s Iránom úzke ekonomické vzťahy a spočiatku sa báli tvrdej rezolúcie BR OSN. Najmä stimulmi sa budú svetové mocnosti snažiť presvedčiť Irán, aby zastavil podozrivé aktivity jadrového programu.

Skupina europoslancov bojuje za to, aby bol iránsky prezident Mahmúda Ahmadínedžada zaradený na zoznam nežiadúcich osôb, aby nemohol dostať víza do žiadnej z krajín EÚ. K tejto iniciatíve sa pridali aj slovenskí zástupcovia Peter Šťastný a Monika Beňová.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA