Roaming zlacnie

Tlak Európskeho parlamentu a najmä Komisie spôsobil, že operátori znížia ceny za hovory do zahraničia. Ohlásili to najväčší európski operátori - Vodafone, T-Mobile, Orange a Telefónica. Komisia však naďalej trvá na ich regulácii.

 

Krátka správa

Odporcovia a kritici Lukašenkovho režimu sa postupne dostávajú na slobodu. V stredu zadržaného opozičníka Lebeďka prepustili len po pár hodinách zadržania “z preventívnych dôvodov”. Sergej Kaljakin, ďalší odporca prezidenta, sa vo štvrtok tiež vrátil do civilu po štrnástich dňoch. Dnes sa očakáva aj prepustenie opozičného lídra Milinkieviča, ktorého zatkli už koncom apríla.

Na internete sa objavila nahrávka člena Al-Káidy Mohammed Hasan, ktorému sa podarilo pred niekoľkými dňami újsť z amerického väzenia v Afganistane. Hasan vyzval všetkých moslimov, aby pomstili svojho proroka pre karikatúry a udreli na Nórsko, Dánsko a Francúzsko.

Prodiho koalícia sa háda pre nového prezidenta. Nespokojní je predseda strany ľavicových demokratov Massimo D’Alema, ktorého kandidatúru Prodi stiahol pre komunisitckú minulosť a nátlak pravicovej opozície. Zvolený Napolitano je však rovnako bývalým komunistom, a preto žiada D’Alema zdvojenú funkciu podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí, čo môže naraziť na odpor Prodiho bloku Jednota.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA