Schôdzky ministrov budú odtajnené

Rakúsko navrhlo odtajniť rokovania ministrov o zákonoch Európskej únie. Na kamerách by mali byť debaty a hlasovania ministrov už v druhej polovici tohto roku. Únia by sa tak konečne mohla zbaviť nálepky tajného spolku.

 

Krátka správa

Nakazená rumunská hydina nebola zo Slovenska. Neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by vírus doviezli od nás, média len nepresne spracovali správu rumunskej tajnej služby SRI. Slovenskú stopu odmietajú aj rumunský premiér a prezident..

NATO sa pokúsi presvedčiť Rusov, že už nie sú nepriateľmi a vzájomná spolupráca by bola pre oboch výhodná. Najväčším problémom by v prípade istého konsenzu boli postoje Ruska k otázkam energetiky alebo iránskeho jadrového programu.

Svetové mocnosti sa na rokovaní stálych členov BR OSN a Nemecka o európskom návrhu Iránu zhodli, že iránsky jadrový proogram treba riešiť mierovou cestou. Za stimuly žiadajú krajiny EÚ, aby sa Irán vzdal obohacovania uránu, prezident Mahmúd Ahmadínedžád však včera opäť vyhlásil, že sa programu nemienia vzdať, a že prípadnému agresorovi odpovedia protiútokom. Ak Irán nepríjme výhodnú ponuku Európy, hrozia mu hospodárske sankcie.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA