Španielsko v plameňoch

Španielska vláda požiadala EÚ o pomoc v boji s lesnými požiarmi, ktoré ochromili severozápad krajiny. Galícia podľa španielskych médií horí na 110 mestiach.

 

Krátka správa

Bulharský premiér Sergej Stanišev je optimista. Aj napriek upozorneniu, ktoré dostalo Bulharsko od EÚ, že ak nepreukáže jasný pokrok v boji s organizovaným zločinom a korupciou, bude jeho vstup do Únie odložený o jeden rok. Stanišev odmietol obavy prameniace z upozornenia a povedal, že jeho krajina sa plnohodnotným členom EÚ stane k 1. januáru 2007.

Európa má podľa slov jordánskeho kráľa Abdulláha II. rozhodujúcu úlohu pri riešení konfliktu medzi Izraelom a Libanonom. Abdulláh to povedal na stretnutí s fínskou prezidentkou Tarjou Halonenovou. Tá uviedla, že EÚ je pripravená a ochotná pomôcť. Šéf európskej diplomacie Javier Solana sa cez víkend opäť chystá na Blízky východ, aby diskutoval o možných spôsoboch nastolenia mieru v krízou zmietanej oblasti.

Podľa prieskumu švajčiarskej banky sú najdrahšími mestami sveta Oslo a Londýn. Za nimi nasledujú ďalšie dve európske mestá – Kodaň a Zürich a päticu najdrahších miest uzatvára japonská metropola Tokio. Prieskum UBS vychádzal z porovnávania cien a zárobkov v 71 krajinách sveta.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA