Srbsku hrozia predčasné voľby

Srbský minister financií Mladjan Dinkič na mítingu svojej strany G17 Plus oznámil, že ak do septembra vláda nechytí Mladiča, bude žiadať predčasné voľby. Bez Dinkičovej strany nebude môcť Koštunicova vláda ďalej fungovať.

 

Krátka správa

Slovenské denníky sa dnes zaoberali aj rozširovaním EÚ. Blíži sa totiž 16. máj, dátum, ktorý má rozhodnúť o tom, či Rumuni a Bulhari vstúpia do Únie už od 1. januára budúceho roku alebo si budú musieť ešte rok počkať. Bulharský premiér Sergej Stanišev vyhlásil, ža by odklad vnímali ako odmietnutie a ponižovanie. Bulhari vraj nie sú “Európania druhej triedy”.

Eurokomisárka pre hospodársku súťaž Neelie Kroesová žiada našu vládu o vysvetlenie štátnych dotácií pre francúzsky PSA Peugeot. Komisiu zaujíma 53,3 mil. eur, ktoré Slovensko poskytlo na výstavbu nového závodu pri Trnave. Ministerstvo hospodárstva SR vyhlásilo, že už pripravujú notifikačný protokol, ktorým požiadame Úniu o schválenie poskytnutia štátnej pomoci. Všetky kroky sú vraj v súlade s platnou legislatívou.

Gréckeho euroúradníka môže jeho zvláštna záľuba stáť miesto v Bruseli. Predavačka ho prichytila v nákupnom centre, ako si kľakol k mladému dievčaťu a odfotografoval si jej nohy. Chlap nič nepopieral a v jeho počítači v kancelárii našla polícia rozsiahlu zbierku podobných fotografií. Muž teraz čaká, či príde o prácu pre sexuálne motivované obťažovanie.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA