Taliani otvorili pracovný trh

V piatok otvorilo Taliansko pracovný trh pre občanov nových členských krajín EÚ, ku ktorým patrí aj Slovensko. Súčasne s odstránením obmedzení vytvorila krajiny novú kvótu pre prácu cudzincov - 350 000.

 

Krátka správa

Tento krok talianskej vlády privítala aj Európska komisia, ktorá toto smerovanie podporuje. Spolu s Talianskom sa tak dá slobodne cestovať a pracovať už v 18 z 25 členských krajín Únie.

Kríza na Blízkom východe pokračuje. Izrael podľa všetkého po početných náletoch chystá rozsiahlu pozemnú ofenzívu. Aj keď  takýto postup izraelská vláda popiera, svetoví experti podobný vývoj predpovedajú a ako dôkaz im slúži fakt, že armáda židovského štátu povolala 3 000 vojakov zo zálohy. Po dlhom mlčaní sa ozvala aj Sýria, ktorá podporuje radikálne hnutie Hizballáh, ktoré celý konflikt začalo únosom vojakov. Damask vyhlásil, že ak izraelské pozemné vojská prekročia libanonské hranici a priblíži sa k tým sýrijským, zaútočí.

Dnes sa v Bruseli stretnú ministri krajín EÚ pri debate o kontroverznej téme spoločného financovania výskumu ľudských embryonálnych buniek. Dohodu môže prekaziť sedem štátov vrátane Slovenska, ktoré sú proti.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA