Turci na ceste do Únie

Turecku sa po dlhom čase podarilo dokončiť prvú kapitolu prístupových rokovaní s názvom "Veda a výskum". Ide o prvú, najjednoduchšiu a najmenej kontroverznú z celkového počtu 35 kapitol.

 

Krátka správa

Na včerajšom zasadnutí Medzinárodnej agentúry pre atómovu energiu sa diplomati zhodli, že Irán by mal dostať lehotu na vyjadrenie sa k balíčku ponúknutom Západom a navrhli, že by sa tak malo stať do konca mesiaca. Vysoký predstaviteľ EÚ pre zahraničnú politiku Javier Solana verí, že Teherán odpovie ešte tento týždeň.

Členské štáty EÚ sa včera v Luxemburgu dohodli, že sa zjednotia vo svojom prístupe ku Kube a jej obyvateľom pomôžu dospieť k demokracii. Takýto postup iniciovali Česi a s podporou Holandska presvedčili ostatné štáty, aby Únia do konca roka vypracovala stratégiu, ako pomôcť kubánskej politickej opozícii.

Pitva ukázala, želídra irackej al-Kájdy Zarkáviho zabila bomba a vyvrátila dohady, že ho ubili americkí vojaci. Smrť nastala až po príchode amerických vojakov, ale jej príčinou bolo krvácanie do pľúc, ktoré smrť nespôsobilo hneď, ale až keď pľúca neboli schopné ďalej prijímať kyslík.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA