Ukrajina si bude musieť počkať

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa k snahám o skorý vstup Ukrajiny do Európskej únie vyjadrila zdržanlivo.

Krátka správa:

Nemecká kancelárka Angela Merkelová po stretnutí s ukrajinským premiérom Viktorom Janukovyčom hovorila o “osobitnom postavení” Ukrajiny voči Európskej únii, no zároveň zdôraznila prvoradú potrebu inštitucionálnej konsolidácie Európskej únie s jej 27 členmi. Nepriamo tým naznačila, že vstup Ukrajiny do Európskej únii je v súčasnosti v nedohľadne.

Spoločnosť Airbus včera ohlásila plán reštrukturalizácie nazvaný “Power 8”, v rámci ktorého príde k rušeniu 10 000 miest v štyroch európskych krajinách: vo Francúzsku, v Nemecku, vo Veľkej Británii a v Španielsku. V uvedených krajinách sa očakávajú veľké protestné akcie.

Prezident SR Ivan Gašparovič sa na stretnutí s predsedom senátu talianskeho parlamentu Francom Marinim v Ríme vyjadril o potrebe vypracovania flexibilnejšej ústavnej zmluvy.

Účastníci konferencie Európskej vysielacej únie (EBU) sa minulý týždeň v Bruseli zhodli na potrebe zatraktívnenia televízneho spravodajstva z volieb do Európskeho parlamentu.

Podľa prieskumu agentúry Reuters sa budúci týždeň očakáva zvýšenie úrokových sadzieb zo strany Európskej centrálnej banky o 0,25 percentuálneho bodu na výšku 3,75 %.

Podľa Eurostatu má Slovensko druhú najvyššiu mieru nezamestnanosti (11 %) v rámci štátov EÚ.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA