Washington kritizuje Úniu

USA sa ohradili proti obvineniam Európy, že nad jej územím CIA uskutočnila vyše tisíc nelegálnych preletov s väzňami. Poradca americkej ministerky zahraničia vyhlásil, že sú absurdné a vyšetrovanie môže narušiť transatlantické vzťahy.

 

Krátka správa

V našich denníkoch sa dnes objavili správy aj o francúzskom Watergate. V centre obrovského škandálu stoja dvaja budúci kandidáti na post prezidenta, premiér Dominique de Villepin a minister zahraničia Nicolas Sarkozy. Villepin dal údajne tajnou službou preveriť Sarkozyho účasť v kauze Clearstream. Išlo v nej o zisk francúzskych politikov z predaja vojenských fregát Taiwanu, ktorý si politici mali uložiť v luxemburskej banke. Tajná služba nakoniec zistila, že žiadne účty neexistujú. Villepina obvinili z úkladnej pomsty, ten sa však vyhlásil za obeť nenávistnej kampane.

V noci na včera sa začalo stretnutie BR OSN, kde sa rozhoduje o budúcnosti iránskeho jadrového programu. Návrh obsahuje výzvu Iránu na zastavenie programu a hrozí sankciami, ak ju Teherán neposlúchne.

Na pravidelnej vedeckej konferencii včera európski vedci rozprávali najmä o pive. Akademici z krajín EÚ označili pivo za liek proti osteoporóze a za prevenciu proti Alzheimerovej chorobe, infarktu aj rakovine.

REKLAMA

REKLAMA