Zákaz dovozu hydiny z Rumunska

Stály výbor pre potravinový reťazec a zdravie zvierat v piatok odsúhlasil návrh Európskej komisie na zavedenie zákazu dovozu živej hydiny a hydinových výrobkov z celého územia Rumunska.

 

Krátka správa

V českých voľbách zvíťazila po ôsmich rokoch v opozícii pravicová ODS, ktorá získala 35,38 % hlasov, čo je o 3 % viac ako doteraz vládnúca ČSSD. Okrem nich sa do parlamentu dostali aj komunisti, ktorý zaznamenali oproti minulým voľbám výrazný prepad, KDU-ČSL a Strana zelených. V snemovni však nastala patová situácia, keďže ODS má spolu so zelenými presne 100 kresiel, čo je polovica v 200-člennej snemovni, a teda aj rovnaký počet ako má opozícia.

Černohorci búrlivo oslávili sobotňajšie vyhlásenie nezávislosti parlamentom. Po referende a potvrdení výsledkov komisiou tak spravili ďalší krok k samostatnosti, posledným bude slávnostná ceremónia, ktorá sa má uskutočniť 13. júla.

Nápad francúzskeho europoslanca Alaina Lamassoureho zdaňovať esemesky a elektronickú poštu sa ukázal ako nedomyslený. Nielenže je v niektorých krajinách protiústavný, ale prakticky aj ťažko uskutočniteľný pre obrovské náklady, ktoré by vznikli firmám, ak by mali takýto systém zaviesť.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA