“Booster” má urýchľovať začínajúcich podnikateľov

Ročný vzdelávací projekt, dáva šancu nielen novým nápadom, ale aj ľuďom, ktorí chcú na startupoch spolupracovať.

Kreatívny priestor The Spot oficiálne spustil najväčší akcelerátor pre začínajúcich podnikateľov na Slovensku – Booster. Ide o projekt, ktorý v troch etapách počas celého roku ponúkne ľuďom s chuťou založiť si vlastný startup, priestor na prechod od nápadu až k reálnemu biznisu.

Projekt sa skladá z troch fáz: Trhovisko nápadov, Inkubácia a Akcelerácia.

Uplynulý týždeň odštartovala prvá mesašná fáza, tzv. Trhovisko nápadov. Počas večerných seminárov sa budú budúci podnikatelia učiť, ako svoj nápad ďalej rozvíjať, prezentovať, či kto sú ich zákazníci a konkurencia.

V prvej fáze sa odprezentovalo top 11 nápadov vybraných z desiatok podnikateľských ideí. Podľa zakladateľov nemá ísť len o prehliadku najlepších podnikateľských nápadov v rámci oblasti IT technológií, ale o ročný vzdelávací projekt, ktorý pomôže z nápadu vytvoriť reálny úspešný produkt.

Dáva šancu aj tým, ktorí svoj vlastný startup nemajú, ale radi by na ňom spolupracovali.  Booster nie je len pre odborníkov z IT, ale dáva príležitosť aj ľuďom z biznisu, komunikácie, a iných oblastí dôležitých pre rozvoj podnikania.

Do programu sa dá stále zapojiť, či už so svojimi schopnosťami a nadšením pre startupy, ako aj s ponikateľským nápadom pre fázu inkubácie a akcelerácie.  Prvým krokom je vyplniť prihlášku na Booster.sk a poslať svoj životopis.

“Základný predpoklad pre program Booster má každý, kto v sebe cíti určitú nespokojnosť s tým, že má len nalinkované príkazy a má pretlak nápadov," hovorí Matej Ftáčnik, jeden zo spoluzakladateľov The Spot. Hodí sa aj pocit, že by veci robil lepšie. Ak má navyše pár rokov skúseností a nejakú expertízu, je to veľké plus. Napríklad je odborník v nejakom sektore, alebo sa proste vie rozprávať s ľuďmi,“ dodáva.

 

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA