Školský informačný systém

SchIS ponúka školám tvorbu vlastnej internetovej stránky, e-mailové účty, aj on-line prístupy pre rodičov, aby zistili informácie o ich deťoch.

Krátka správa

Spoločnosť Q-Niom zrealizovala a spravuje Školský informačný systém (SchIS). Jeho cieľom je ponúknuť všetkým školským a výchovným zariadeniam internetovú softvérovú modernizáciu. „Cez softvér SchIS- ktorý je celý internetovou aplikáciou, získa škola možnosť tvorby a spravovania vlastnej dynamickej www stránky, jej umiestnenie na server systému, poskytnutie e-mailových účtov a poskytovanie internetových on-line prístupov pre rodičov, ktorí majú záujem byť informovaný o klasifikácii, dochádzke, rozvrhu hodín, jedálnom lístku svojho dieťaťa,“ vysvetľuje novinku koordinátor SchIS Martin Nagy.

Cez systém SchIS je poskytovaný aj prístup do kalendára a v blízkej dobe bude sprístupnená triedna ročenka. Celá aplikácia je prístupná cez internet a nevyžaduje žiadne špeciálne inštalácie – úplne stačí aktuálna verzia najrozšírenejších internetových prehliadačov (IE6 alebo IE7, mozilla firefox). SchIS podporuje presun študentov s kompletnou históriou medzi školami: napr. ak študent doštudoval na ZŠ, tak jeho SŠ mať prístup k informáciám o jeho výsledkoch na ZŠ.  

Na internetovom portáli SchIS si záujemca rýchlo a jednoducho môže vyhľadať ľubovoľné školské zariadenie. „Našim cieľom je tiež poskytovať informácie o občianskych združeniach, neziskových organizáciách, autoškolách, pracovných (študentských) agentúrach,“ hovorí M. Nagy. „Cez systém SchIS si dokonca aj jednotlivci môžu vytvoriť vlastnú prezentáciu a bez akýchkoľvek nákladov je ich umiestnená na náš server s možnosťou využívať neobmedzený e-mailový účet a publikovať články,“ dodáva. Cieľovou skupinou portálu sú najmä rodičia, učitelia a študenti, ktorí majú záujem získať rôzne informácie na jednom mieste

V mediálnej časti SchISu má každý registrovaný subjekt prístup do určitých portálových sekcií a v nich môže bez obmedzenia publikovať vlastný názor resp. informovať o pripravovaných projektoch a podujatiach.

Celé prostredie systému SchIS je poskytované štátnym a cirkevným školám zdarma, bez akýchkoľvek budúcich poplatkov. Pri zavadzaní systému SchIS koordinátor poskytuje nadštandardné asistenčné služby.

V súčasnosti sa pripravujú jazykové mutácie do češtiny, angličtiny, nemčiny a zlepšenie grafiky. Využívanie systému SchIS nie je obmedzené iba na SR a preto môže mať potenciál medzinárodného školského portálu.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA