EÚ potrebuje prísnejšíe bezpečnostné štandardy

Britskí bezpečnostní poradcovia tvrdia, že návrat k úrovni leteckej bezpečnosti spred 10. augusta je nemožná a upresnosťňujú „harmonizovaný prístup“ v tej podobe, v akej ho navrhuje Komisia.

 

Krátka správa

Británia tlačí na EÚ, aby zvýšila bezpečnostné štandardy v leteckej preprave po tom, čo bezpečnostné služby opätovne upozorňovali na riziko spojené s tekutými výbušninami na palubách lietadiel. Európski experti na bezpečnosť v doprave sa 31. augusta stretávajú v Bruseli, aby prediskutovali návrhy Británie súvisiace s príručnou batožinou, rozsiahlejšími kontrolami cestujúcich a spoločný európsky investičný program na modernizáciu technológie na odhaľovanie výbušnín.

Bezpečnostní experti z britského ministerstva dopravy 24. augusta povedali, že odhalený útok na letisku Heathrow ukázal na medzery v kontrolných mechanizmoch. Tie neboli schopné rozlíšiť medzi obyčajnými tekutinami a tými, ktoré sa dajú použiť ako výbušnina.

Hovorca komisára EÚ pre dopravu Jacquesa Barrota povedal, že výbor EÚ pre leteckú bezpečnosť prehodnotí provizórne opatrenia zavedené v Británii a v niektorýmch iných krajinách a prerokuje harmonizovanejší prístup.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA