Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Ako nám vie obnova budov pomôcť dosiahnuť uhlíkovú neutralitu

10. februára. 2020 @ 8:30 am - 10:45 am

Platforma Budovy pre budúcnosť organizuje pracovné raňajky na tému Ako nám vie obnova budov pomôcť dosiahnuť uhlíkovú neutralitu v pondelok 10. februára v čase od 8.30 do 10.45 v podniku Blue Bear na Mýtnej ulici č. 48 v Bratislave.

Prečo budovy a uhlíková neutralita?

Budovy sú dnes zodpovedné za približne 40 % spotreby energie a 36 % emisií CO2 v EÚ, čím sa z nich stáva najväčší spotrebiteľ energie v Európe. Nízkouhlíková štúdia, vypracovaná Svetovou bankou, identifikovala najväčší potenciál úspor energie pre Slovensko práve v oblasti obnovy budov. Zároveň hovorí, že najdôležitejším politickým cieľom do roku 2030 musí byť pre Slovensko v nízkouhlíkovej transformácií obnova existujúceho fondu budov spojená so zvyšovaní ich energetickej efektívnosti.

Vzhľadom na to, že Slovensko sa zaviazalo k uhlíkovej neutralite do roku 2050, Európska komisia koncom minulého roku predstavila Európsky ekologický dohovor, ktorý má z EÚ urobiť uhlíkovo neutrálny kontinent a členské krajiny EÚ vrátane Slovenska aktuálne pripravujú k marcu 2020 Dlhodobé stratégie obnovy budovy, rozhodli sme sa tieto tri veľmi dôležité témy spojiť práve v čase predvolebnej kampane. Chceli sme vytvoriť príležitosť na prezentovanie politických názorov k téme, ktorou sa bude musieť zaoberať aj nová vláda po voľbách.

Agenda

Úvodné slovo bude mať Lívia Vašáková zo Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku (Európsky ekologický dohovor) a Richard Paksi, analytik platformy Budovy pre budúcnosť (Dlhodobá stratégia obnovy budov).

Diskutovať prídu predstavitelia politických strán kandidujúcich v parlamentných voľbách. Svoju účasť potvrdili:

  • Arpád Érsek, Most-Híd (tbc)
  • Peter Ďurček, SNS
  • Dominik Hatiar, PS/SPOLU
  • Liliana Rástocká, Za ľudí
  • Štefan Holý, SME RODINA
  • Caroline Líšková, KDH
  • Eduard Heger, OĽaNO
  • Ladislav Matejka, SaS

Registrácia

Ak máte záujem o účasť na podujatí, vyplňte prosím registračný formulár, ideálne najneskôr do piatka 7. februára 2020.

Podrobnosti

Dátum:
10. februára. 2020
Čas:
8:30 am - 10:45 am

Organizátor

Budovy pre budúcnosť

Miesto udalosti

Blue Bear
Mýtna 48
Bratislava, Slovenská republika
+ Google Map