Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Ako zareaguje EÚ na nové preteky v zbrojení? (Café Európa ZA)

30. októbra. 2019 @ 6:30 pm - 8:00 pm

V časoch, keď Rusko, Čína či Turecko vynakladajú veľký objem financií na obranu, Európska únia ešte len formuje spoločnú obrannú politiku. Je Únia schopná konkurovať vojenským veľmociam a v akom stave je momentálne európska obrana? Aký dosah na ňu bude mať brexit? Budeme tiež diskutovať tom, či by sa mala Únia stať aj vojenským aktérom, alebo zostať pri civilných nástrojoch v zahraničnej politike.

Diskutovať prídu:

  • Róbert Ondrejcsák, štátny tajomník, Ministerstvo obrany SR
  • Juraj Krúpa, riaditeľ programu Bezpečnosť a obrana, Slovak Security Policy Institute

Moderovať bude Juraj Hajko, SFPA

Miesto: Nová synagóga Žilina
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
sli.do hashtag: #CEZA
LIVE PRENOS NA NAŠOM FACEBOOKU!
Twitter: #CEZA

Napísaním otázky na stránku podujatia alebo do komentárov sa automaticky zapájate do súťaže o vecné ceny od hlavného organizátora diskusie – Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Ak nechcete, aby Vám ušli žiadne novinky a informácie o našich ďalších diskusiách, nezabudnite sa zaregistrovať na odberanie nášho newsletteru: http://eepurl.com/cE3NCD
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Hlavný organizátor diskusie: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, spoluorganizátor diskusie: Slovak Foreign Policy Association, partner diskusie: Hanns Seidel Stiftung Slowakei – Nadácia Hannsa Seidela Slovensko, mediálni partneri: EURACTIV.sk, Radio_FM a SME.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Chceli by sme vás upozorniť, že filmový štáb/fotograf budú prítomní na mieste počas tohto podujatia a budú natáčať/fotografovať. Takto získané materiály budú použité na ilustračné a informačné účely súvisiace s aktivitami alebo projektmi našej inštitúcie alebo Európskej únie.

Podrobnosti

Dátum:
30. októbra. 2019
Čas:
6:30 pm - 8:00 pm

Organizátor

Nová synagóga Žilina a Café Európa

Miesto udalosti

Nová synagóga Žilina J. M. Hurbana 11, 01001 Žilina